Vyhledávání

 

Podlahové topení značky Giacomini a GETA SYSTEM

Výhody podlahového topení

Podlahové topení, vytápění - se vyplatí:

- šetří až 20% energie
- přináší komfort a tepelnou pohodu.

Narozdíl od klasického radiátorového vytápění zajišťuje podlahové topení, vytápění, zvýšení sálavé topné plochy a současné snížení teploty vzduchu. Umožňuje zvýšit vlhkost vzduchu bez následné kondenzace par a vyrovnání teplot stěn.Dosáhuje se tak rovnoměrného rozložení teploty v celém prostoru.

Maximální hygiena provozu

Podlahové topení, nevíří vzduch - stěny a topné plochy tedy neznečišťuje unášený prach. Systém tak zajišťuje ve vytápěných místnostech kvalitní mikroklima. Minimální vlhkost stěn brání vzniku plísní a mikroorganismů. Snižuje se tak riziko alergií.

Podlahové topení, vytápění, zabezpečí přiměřený pocit tepla, i když je teplota v místnosti přibližně o 2 °C nižší než při jiných způsobech vytápění. Nejvyšší teplota v místnosti je v úrovni podlahy, uživatel má ?nohy v teple? a nepociťuje chlad. Snížením teploty vzduchu o 3-5 °C při zachování tepelné pohody klesnou provozní náklady o 20 ? 30%.

  • je vhodné i pro aplikaci netradičních zdrojů energie
  • je vhodné do všech typů místností bez ohledu na způsob a jejich využívání.

Moderní nízkoteplotní vytápěcí systém

Podlahové topení je zabudované v podlaze a proto nenarušuje design interiéru. Patří mezi velkoplošné sálavé topné systémy. Z vytápěné plochy ? podlahy ? se teplo šíří rovnoměrně do celého prostoru. Teplota vody, která proudí trubkami v podlaze, je nižší než 50 °C, což představuje vysokou provozní úsporu energie.
 
Úspornost při instalaci i v provozu

Dokonalé sladění jednotlivých komponentů podlahového topení zaručuje nízké náklady na instalaci. Relativně nízká teplota vody snižuje spotřebu paliva. Systém vyžaduje velmi malý objem topné vody: 0,5 l na 1 m? topné plochy. Optimální tepelnou pohodu navíc získáte s úsporou energie až 10%, protože ve srovnání s tradičními vytápěcími systémy může být teplota v místnostech snížená o 2-3 °C.

Široká škála zdrojů tepla

Na podlahové topení můžete použít jakýkoli nízkoenergetický zdroj tepla. Ať se jedná o tepelné čerpadlo, solární článek, kondenzační technologie...

Porovnání průběhu ideální teploty v místnosti vůči podlahovému a klasickému vytápění

 

Podlahové topení nabízí rozložení teploty v místnosti prakticky totožné s ideálním průběhem: nejteplejší je podlaha, místnost je stejnoměrně vyhřátá a pod stropem prostor pomalu chladne. Oproti tomu klasické radiátorové vytápění nezajišťuje dostatečný teplený komfort v oblasti podlahy; teplo se naopak koncentruje pod stropem.


spolupracujeme | IVT Obleser Junkers Obleser Electrolux Obleser PELIPAL Obleser